Årsmöte

Kallelse till årsmöte Åseda Lenhovda Brukshundsklubb

Vi önskar våra medlemmar välkomna till årsmöte den 18 februari 2017 på Tassa INN i Lenhovda(Apoteksgatan 9), kl 16.00.

Efter årsmötet och innan maten blir det en föreläsning av Susan Linderos från Växjö BK. Föreläsningen handlar om Specialsök/nosework. Susan kommer även att visa praktiskt med sin egen hund.

Årsmöteshandlingarna kommer att finnas tillgängliga 7 dagar innan mötet, de som vill läsa dem kan kontakta Christina Lundahl, förnamn@skaraskog.se

Detta årsmöte kommer vi att erbjuda deltagarna att äta middag, vi vill uppmärksamma att klubben firade 20-års jubileum hösten 2016. Vi kommer att ta ut en avgift på 50 kr/pers för de som vill äta. Anmäl er till Elisabeth Johansson; förnamn.efternamn@tyfonmail.se senast den 5 februari. Antingen swisha ni till (nr 123 677 93 83) eller betala in till vårt Plusgirokonto 96 13 12-4. Glöm inte att märka betalningen med ert namn och middag 20-års jubileum.

Vi ser fram emot att se många av våra medlemmar på årsmötet!

This entry was posted in kalender. Bookmark the permalink.

Comments are closed.