Våra tävlande

Sanna Östangård

SEVCH

Seamist Saracen ”Shaggy”

Rallylydnad RLD N

___________________________________________________

Karin Gustavsson

Eklövens memories for you “Mexi”

Rallylydnad

_________________________________________________

Marie Wieslander

SEVCH

Pre-Eminence’s “ Opal “

Nosework,Viltspår

____________________________________________________

Zackarias Lindblad

Embla ”Assa”

Nosework

____________________________________________________

Kerstin Cleasson

Mallekraft’s ”Liima”

Bruks,Spår

_____________________________________________________

Carin Almrot

Sevch

Adhämtningens Minnie Mouce x-tre “Musse”

Rallylydnad RLD N,RLD F

_______________________________________________________

Carin Almrot

Tingledales black betty “karbon”

Rallylydnad RLD N

_______________________________________________________

Anna Göransson

Gimli gård “Tengil” från vallmo

Rallylydnad,nosework

_____________________________________________________

Martina Hugosson

Lupingården’s Shine and Diamond ”Rossi”

Rallylydnad

____________________________________________________

Mats Granehäll

Guldruschens Miracle and Dream ”Alma”

Rallylydnad

____________________________________________________

Mats Granehäll

Guldruschens Party Queen ”Wilma”

Rallylydnad RLD N , RLD F

____________________________________________________

Malin Telehagen

Andhämtningens ”Vissla” Vinterdröm

Rallylydnad RLD N

______________________________________

Elona Connysson

Spotdog’s Evening Esmerald ”Tippex”

Nosework , Rallylydnad

Elona Connysson

Lacillas Fyr och Flamma ”Lakrits”

Rallylydnad RLD N , Nosework

_______________________________________

Christel Nilsson

Brave and Beauty Walzing Matilda ”Bella”

Rallylydnad RLD N , Nosework

____________________________________________________

Lasse och Belize

Lars-Olof Svensson
Gala Zehad ”Belize”

Bruks, spår , lydnad

____________________________________________________

Dan och Emil

Dan Eriksson

Gråmans ”Emil”

Bruks, spår

________________________________________________________

Netti och Nickan

Jeanette Nilcrantz

Sjömillans Asta ”Nicki”

Rallylydnad RLD N

Jeanette och Zeb

Jeanette Nilcrantz
Ace ”Zeb”

Rallylydnad RLD N , RLD F, RL D A

Lydnad

Jeanette Nilcrantz

Zajja

Nosework , rallylydnad , Viltspår

_____________________________________________________________

Lisa och Affe

Lisa Johansson
Affe

Rallylydnad RLD N, RLD F, Nosework

________________________________________________________________________________________________________

Christina Aspdahl &
Bardarnas Puma ”Shanti”
Hovawart 2006-06-27

Lydnad
1:a pris klass II
Årets lydnadsekipage ÅLBK 2010

Bruks
Godkänd elit spår
Uppfl. högre sök

Godkänd korningens exteriördel

Utställning
Excellent

MH

_____________________________________________________________________________________________________________________________

Kerstin Claesson
&
Kargalandets Sajt ”Sajt”

Schäfer 2008-08-11

Lydnad

1:a pris klass II

Bruks

Spår – cert

Skydd: cert

Årets bruksekipage ÅLBK 2002-04, 2006-08

Schäfer SM skydd 2006 2:a

Inofficiell SBCH

_____________________________________________________________________________________________________________________________

Kerstin Claesson

&

SBCH SSCH Blackneck´s A´Ullma

Mailinois 2008-04-26

Bruks

Spår – certpoäng

Skydd – Cert

Sök – godkänd elitklass

Belgar SM skydd 2011 5:a

Lydnad

1:a pris klass II

MH

Utställning

Good

Årets bruksekipage ÅLBK 2009, 2010, 2011, 2012

_____________________________________________________________________________________________________________________________

Tony Claesson
&
Kargalandets Yla ”Yla”

Schäfer

Lydnad

1:a pris klass II

Bruks

Spår – certpoäng

Sök – godkänd högre

Skydd – godkänd högre

Klubbmästare 2003, 2004, 2005

MH

_____________________________________________________________________________________________________________________________

Lillemor Edvinsson
&
Roseole´s AG Petit Chou ”Edit”

Beauceron 2006-05-05

Lydnad

2: a pris klass II

Bruks

Spår – uppflyttad appell

Rallylydnad

Avancerad

Årets nykomling ÅLBK 2008

MH

_____________________________________________________________________________________________________________________________

Anna-Carin Eliasson
&
Akita

Blandras 2001-08-30

Lydnad

1:a pris klass I

Agility

agility II

hopp II

_____________________________________________________________________________________________________________________________

Charlotte Jalkstam
&
LP II Angeleye´s Tropical Love In Black ”Chili”

Collie, långhår 2002-08-02

Lydnad

1:a pris klass II

Bruks

Spår – godkänd appell

MH

_____________________________________________________________________________________________________________________________

Helén Schelin
&
KORAD Vickulas Melker ”Deco”

Australisk kelpie 2007-01-11

Lydnad

2:a pris klass III

Bruks

Spår – uppflyttad till elitklass

Årets lydnadsekipage ÅLBK 2008

Klubbmästare lydnad 2008, 2009, 2011

MH

_____________________________________________________________________________________________________________________________

 

Comments are closed.